Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała odebrać sobie życie - została uratowana przez policjantów

Policjanci z Karpacza nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez kobietę w kryzysie emocjonalnym, która będąc w stanie nietrzeźwości, weszła na dach jednego z budynków w Szklarskiej Porębie i próbowała z niego skoczyć. Dzięki błyskawicznej reakcji, funkcjonariusze w ostatniej chwili złapali niedoszłą samobójczynię, ratując jej tym samym życie. Po wytrzeźwieniu kobieta trafiła pod opiekę lekarzy specjalistów.

9 lutego bieżącego roku funkcjonariusze z Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Karpaczu – st. post. Paweł Piróg oraz st. post. Daniel Płoch, udali się do Szklarskiej Poręby, gdzie według zgłoszenia na dachu jednego z budynków jednorodzinnych miała stać kobieta, grożąc, że odbierze sobie życie.  

Funkcjonariusze z Karpacza bardzo szybko znaleźli się na miejscu i potwierdzili zgłoszenie. Na dachu budynku stała roztrzęsiona kobieta, która głośno krzyczała, że zaraz skoczy na dół. Upadek z takiej wysokości z pewnością skończyłby się dla niej śmiercią bądź nieodwracalnym kalectwem. W tej sytuacji trzeba było działać błyskawicznie, dlatego st. post. Paweł Piróg od razu przez okno wszedł na dach, a w tym czasie st. post. Daniel Płoch z dołu utrzymywał z kobietą stały kontakt słowny, próbując ją uspokoić. W pewnym momencie kobieta przestał krzyczeć i podjęła próbę skoku, jednak w ostatniej chwili została złapana przez znajdującego się na dachu funkcjonariusza. Po chwili na dotarł do niego drugi z policjantów i wspólnie sprowadzili kobietę w bezpieczne miejsce.

Niedoszła samobójczyni nie ułatwiała działań mundurowym, wyrywała się, szarpała i ewidentnie nie chciała, aby udzielono jej pomocy. Była również od niej wyczuwalna woń alkoholu. Wynik badania na zawartość tej substancji w jej organizmie to 1,6 promila.

Jednak dzięki konsekwencji policjantów, kobiecie udzielono pierwszej pomocy. Została ona również przebadana przez przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego, a po wytrzeźwieniu przekazana pod opiekę lekarzy specjalistów.

Na szczęście tym razem funkcjonariusze zdążyli z pomocą na czas i kolejny raz, w wyniku podjęcia przez mundurowych skutecznych działań, udało się ocalić ludzkie życie.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Wielu tragedii można uniknąć, wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że osoba z naszego otoczenia jest przygnębiona, zapytajmy, jak możemy jej pomóc, uczulmy jej bliskich na problem, okażmy troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie oraz zdrowie tej osoby może być zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i postarajmy się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
st. asp. Waldemar Laszecki
tel. 604 580 490

Grafika

Pliki do pobrania

  • 27.97 KB
    Transkrypcja grafiki.
Powrót na górę strony