Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworski policjant w gronie Mistrzów Sportu

Data publikacji 13.02.2024

Utalentowany policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Rafał Sokołowski, którego pasją od wielu lat jest strzelectwo sportowe, został wyróżniony podczas XIII Samorządowej Gali Sportu organizowanej w Legnicy, którą honorowym patronatem objął Minister Sportu i Turystyki. Znaczące osiągnięcia sportowe jaworskiego funkcjonariusza zostały dostrzeżone i docenione przez kapitułę wyborczą, w efekcie czego asp. szt. Rafał Sokołowski znalazł się w zacnym gronie Sportowców Roku 2023.

W minioną sobotę 10 lutego 2023 roku w Legnicy odbyła się XIII Samorządowa Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie to zgromadziło kilkuset przedstawicieli ze świata sportu. Gala sportu odbyła się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji, co też podkreśla wysoką rangę i znaczenie tego wydarzenia.

Podczas imprezy dokonano podsumowania najważniejszych wydarzeń sportowych Dolnego Śląska w minionym 2023 roku, a co ważniejsze uhonorowano sportowców, zawodników, działaczy, drużyny oraz trenerów, którzy osiągnęli znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Wśród wyróżnionych znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaworze asp. szt. Rafał Sokołowski. Ten utalentowany jaworski strzelec jest wirtuozem karabinu historycznego, drużynowym Mistrzem Europy, zdobywcą Pucharu Polski Open Long Range Shooting, Mistrzem Strzeleckim Policjantów Dolnego Śląska, a na co dzień prezes Jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”. Asp. szt. Rafał Sokołowski podczas sobotniej XIII Samorządowej Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego otrzymał tytuł Sportowca Roku 2023.

To piękne wyróżnienie z całą pewnością jest ukoronowaniem sportowej kariery i znaczących osiągnięć jaworskiego policjanta.

Naszemu kolorze składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony