Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

By nie trafić do więzienia, przez dziurę w ścianie przechodził do tajnego pomieszczenia i tam ukrył się przed policjantami

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. 28-latek usilnie próbował uniknąć aresztu i wymyślił sprytną kryjówkę. Nie wiedział jednak, że doświadczeni w poszukiwaniach policjanci bardzo dokładnie sprawdzą każdy zakamarek mieszkania. Funkcjonariusze ujawnili dziurę w ścianie jednego pomieszczenia, a tam skrzętnie przygotowane „lokum” z miejscem do spania.

Jeleniogórscy policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców unika zasądzonej kary pozbawienia wolności i nie stawił się w wyznaczonym czasie do zakładu karnego. Sprawa trafiła do pionu kryminalnego komendy miejskiej, a następnie do tamtejszych „poszukiwaczy”.

Okazało się, że 28-latek znalazł ciekawy sposób na ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości. Wiedział, że powinien stawić się w zakładzie karnym, aby wywiązać się postanowienia sądu, jednak postanowił zniszczyć ścianę w jednym z pomieszczeń w miejscu zamieszkania, aby utworzyć tam kryjówkę. Wykuty fragment muru prowadził do wnęki, w której przygotowane było miejsce do spania i tam właśnie ukrywał się poszukiwany mężczyzna.

Ta „zabawa w chowanego” nie trwała jednak zbyt długo. Kryjówka 28-latka została zdemaskowana przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którzy najpierw zdobyli informację na temat prawdopodobnego miejsce przebywania 28-latka, a następnie bardzo dokładnie sprawdzili to mieszkanie. Dziura w ścianie zakryta była kocem, ale nie umknęło to uwadze doświadczonych mundurowych.

28-latek został umieszczony najpierw w policyjnym areszcie, a następnie przekazany do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
starszy aspirant Waldemar Laszecki
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony