Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był nietrzeźwy, nie miał prawa jazdy, przekroczył dozwoloną prędkość, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa - to drogowe „grzechy” zatrzymanego kierowcy Volkswagena

Data publikacji 14.02.2024

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na drodze publicznej w miejscowości Gruszeczka kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialny obywatel Kolumbii, który nie miał prawa jazdy, jechał nieubezpieczonym samochodem zdecydowanie za szybko i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców, zaraz po wytrzeźwieniu, zostanie doprowadzony przez policjantów do miejscowego sądu, który podejmie dalsze decyzje w związku z popełnionym przez niego przestępstwem oraz wykroczeniami drogowymi.

We wtorek 13 lutego tuż przed godziną 16 w miejscowości Gruszeczka w gminie Milicz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki VW Polo. Zatrzymany kierowca w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 21 km/h i jechał samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni obywatel Kolumbii, czasowo mieszkający w powiecie milickim. Okazało się, że oprócz ujawnionych dwóch wykroczeń, mężczyzna popełnił także przestępstwo drogowe, gdyż badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że 31-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, a Volkswagen którym jechał nie był ubezpieczony w ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W związku z tym policjanci do czasu wyjaśnienia sprawy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie doprowadzony przez policjantów do milickiego sądu, który działając w trybie przyspieszonym przewidzianym dla obcokrajowców zdecyduje o jego dalszym losie w związku z popełnionym przez niego przestępstwem drogowym oraz ujawnionymi wykroczeniami. Ponadto mężczyzna musi się liczyć z wysoką karą za jazdę samochodem, który nie był ubezpieczony w ramach tzw. OC. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony