Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista z kolejnymi zarzutami

Data publikacji 14.02.2024

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” w wyniku czynności podjętych w sprawie kradzieży pojazdu odzyskali skradzione mienie oraz zatrzymali 31-latka. Samochód miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu, a w środku funkcjonariusze ujawnili szereg dokumentów skradzionych z terenu Polski i Niemiec. Jak się okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz był poszukiwany przez prokuraturę. Dodatkowo policjanci udowodnili mu szereg kradzieży sklepowych. W związku z tym, że podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które przebywał w więzieniu, teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce, gdzie może znajdować się samochód skradziony kilka dni wcześniej z jednej z ulic w Zgorzelcu. Podczas podjętych czynności funkcjonariusze na parkingu przy jednym z marketów ujawnili pojazd marki Volkswagen, który wizualnie odpowiadał temu skradzionemu, jednak miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego samochodu. Sprawdzenie numerów identyfikacyjnych potwierdziło, że pochodzi on z kradzieży.

Dalsze działania w tej sprawie skutkowały zatrzymaniem 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który poruszał się skradzionym volkswagenem. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych wykazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. Wewnątrz samochodu policjanci ujawnili szereg dokumentów skradzionych zarówno na terenie Polski jak i Niemiec.

31-latek został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, a samochód po wykonaniu czynności procesowych został wydany właścicielowi.

Dodatkowo w wyniku analizy prowadzonych spraw policjanci z Wydziału Kryminalnego udowodnili zatrzymanemu szereg kradzieży sklepowych. Mężczyzna wynosił kosmetyki, perfumy, maszynki do golenia i szczoteczki do zębów za nic nie płacąc. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła blisko 4 tysiące złotych.

Podejrzany był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał kary pozbawienia wolności, dlatego teraz za popełnione czyny może mu grozić do 7,5 roku więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony