Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

42-latek odpowie za włamanie do piwnicy oraz posiadanie narkotyków. Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odzyskali skradzione rowery i koła

42-letni mieszkaniec Białego Kamienia został zatrzymany w miniony wtorek przed południem przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy i odpowie za włamanie do pomieszczenia piwnicznego. Mężczyzna ukradł z niego dwa rowery oraz dodatkowo dwa koła do rowerów. Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania podejrzanego skradzione mienie i dodatkowo ujawnili różnego rodzaju narkotyki.

11 lutego w godzinach popołudniowych policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie od mężczyzny mieszkającego przy pl. Prostej w Wałbrzychu o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę. 46-latek oświadczył funkcjonariuszom, że nieznany sprawca poprzedniej nocy, po uszkodzeniu kłódki w drzwiach wejściowych pomieszczenia piwnicznego, dostał się do jego środka i ukradł dwa rowery oraz dwa koła o łącznej wartości około 8,5 tysiąca złotych.

Do sprawy wykrywczej od razu włączyli się policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy i w wyniku pracy operacyjnej już po dwóch dniach ustalili, kto stoi za sprawą przestępstwa i zatrzymali 42-letniego mężczyznę w miejscu zamieszkania przy ul. Wiejskiej w tej samej dzielnicy. Mundurowi odzyskali skradzione rowery oraz koła, a w wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny znaleźli tam także narkotyki w postaci amfetaminy, metamfetaminy i marihuany.

Podejrzany podczas przeprowadzonych wczoraj po południu czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i stanie teraz przed sądem. Grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Narkotyki w woreczkach
  • Koła od rowerów
  • Dwa rowery
Powrót na górę strony