Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybrała pieniądze z bankomatu i została okradziona

Data publikacji 15.02.2024

Dzięki intensywnym działaniom chojnowscy policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, który przy bankomacie wyrwał kobiecie z rąk portfel z zwartością pieniędzy i dokumentów. Starty jakie spowodował swoim zuchwałym działaniem opiewają na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Sprawca 29-latek usłyszał już stosowne zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

W minioną sobotę 10 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymali zgłoszenie, że kobieta, która wybierała pieniądze z bankomatu została okradziona. Sprawca zaatakował z zaskoczenia. Kobieta po dokonanej wypłacie pieniędzy z bankomatu i włożeniu ich do portfela została okradziona. Mężczyzna wyrwał jej portfel z całą zawartością pieniędzy oraz dokumentów i uciekł. Łączne straty jakie spowodował u pokrzywdzonej opiewają na kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Chojnowscy policjanci natychmiast zajęli się tą sprawę i błyskawicznie ustalili sprawcę kradzieży. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. W miniony poniedziałek mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji w Chojnowie w celu wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

29-letni mieszkaniec Chojnowa usłyszał już stosowne zarzuty. W toku wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony