Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch recydywistów zatrzymanych przez dzierżoniowskich policjantów

Dzierżoniowscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, którzy 12 lutego najpierw pobili, a następnie okradli 29-letniego mężczyznę. Sąd zastosował wobec jednego areszt na trzy miesiące, ale drugi także trafił za kraty, ponieważ ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 19-latek poszukiwany był celem odbycia kary jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

12 lutego w Dzierżoniowie doszło do rozboju, gdzie dwóch napastników brutalnie zaatakowało 29-letniego mężczyznę. Sprawcy uderzając swoją ofiarę doprowadzili ją do stanu bezbronności, po czym zabrali mu telefon komórkowy i odjechali należącym do niego BMW.

Mężczyzna poniósł straty w wysokości 21000 złotych i tuż po zdarzeniu złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, a policjanci natychmiast zajęli się sprawą.

Samochód po krótkim czasie został ujawniony przez policjantów na jednej ze stacji paliw, a kryminalni ustalili dane sprawców i ich ewentualne miejsca pobytu. W ciągu dwóch dni obaj zostali zatrzymani. Mężczyźni w wieku 35 i 19 lat nie pierwszy raz działali wspólnie, a policjanci zebrali materiał dowodowy powalający przedstawić im także zarzut kradzieży z włamaniem do lombardu w Dzierżoniowie, do której doszło na początku miesiąca. W tej sprawie policjanci również odzyskali skradzione mienie w postaci m.in. telefonów i zegarków. Jakby tego było mało, młodszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za jazdę samochodem mimo sądowego zakazu.

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec starszego z przestępców. Młodszy natomiast swoim nagannym zachowaniem może znacznie przedłużyć swój pobyt w więzieniu, gdyż był już poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawcy rozboju i kradzieży z włamaniem są recydywistami, więc sąd może wydać wyroki znacznie dłuższego pozbawienia wolności. Za tak poważne przestępstwo pobyt za kratami może potrwać nawet 15 lat.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

  • Zatrzymany siedzący na krześle w kajdankach na rękach i nogach
  • kastet
  • Telefony komórkowe, karty bankomatowe leżące na stole
  • Zegarki leżące na stole
  • broń leżąca na stole
Powrót na górę strony