Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za groźby i posiadanie narkotyków

Data publikacji 16.02.2024

Sąd Rejonowy w Jaworze zastosowała wczoraj środek zapobiegawczy wobec 39-latka. Trzy dni temu mężczyzna groził swojej siostrze pozbawieniem życia, a w trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 4,5 roku.

Do zdarzenia doszło we wtorek (13 lutego br.) w jednej z kamienic usytuowanych w centrum Jawora. Kilka minut po godz. 20:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych pozbawienia życia, które kierował wobec siostry 39-letni mieszkaniec tego miasta.

Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że brat zgłaszającej, prawdopodobnie będąc pod działaniem narkotyków, wypowiadał w stosunku do niej groźby pozbawienia jej życia, które to wzbudziły u kobiety realne poczucie, iż zostaną spełnione. Z relacji jaworzanki wynikało, że mężczyzna był w przeszłości karany za tego typu przestępstwo i odbywał już karę pozbawienia wolności.

Policjanci z jaworskiej patrolówki zatrzymali 39-latka, a następnie doprowadzili go do jaworskiej komendy celem wykonania z jego udziałem niezbędnych czynności procesowych. W trakcie sprawdzenia mężczyzny policjanci ujawnili w kieszeni jego spodni aluminiowe opakowanie z zawartością białego proszku. Wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, iż jest to metamfetamina.

Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty, a sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaworze zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony