Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląski policjant nagrodzony na Gali Sportu

10 lutego br. w Legnicy odbyła się XIII Samorządowa Gala Sportu organizowana pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, podczas której zostali wyróżnieni sportowcy, trenerzy oraz ambasadorzy sportu z regionu Zagłębia Miedziowego za swoje sukcesy i dokonania za rok 2023.

Podczas uroczystości statuetką Sportowca Roku 2023 został nagrodzony mł. asp. Grzegorz Lenart, na co dzień pełniący służbę w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz został wyróżniony za liczne sukcesy sportowe odniesione w ubiegłym roku, w tym wice-mistrzostwo Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych oraz zwycięstwo w walce wieczoru na prestiżowej gali Contender Fight Night 8 w Jeleniej Górze, a także zasługi i sukcesy trenerskie.  

Gala sportu odbyła się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji, co też podkreśla wysoką rangę i znaczenie tego wydarzenia. Nagrodę wręczył sam Minister Sportu Piotr Borys wraz z Burmistrzem Miasta Jawora Emilianem Berą.

Nasz kolega od 12 lat prowadzi również klub kickboxerski w Jaworze w ramach stowarzyszenia, propagując ruch jako zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz krzewi ducha sportowego, zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Stowarzyszenie zajmuje się szkoleniem i nauką różnych form sztuki walki sportowej oraz samoobrony.

To wyjątkowe wyróżnienie z całą pewnością jest ukoronowaniem sportowej kariery i znaczących osiągnięć dolnośląskiego policjanta.

Naszemu koledze składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Dwóch mężczyzn pozuje do zdjęcia, jednej trzyma w rękach statuetkę.
  • Wręczenie nagrody podczas gali.
  • Wszyscy nagrodzeni na wspólnym zdjęciu.
Powrót na górę strony