Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-latka z Lwówka Śląskiego straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym

Data publikacji 16.02.2024

Statystyki policyjne pokazują, że niemal każdego dnia na polskich drogach dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Jedną z głównych ich przyczyn jest nadmierna prędkość pojazdów. Niech nie zwiedzie nas słoneczna pogoda, kierowco - noga z gazu! Właśnie przez nadmierną prędkość 30-latka z powiatu lwóweckiego na 3 miesiące straciła prawo jazdy.

Dobra przejrzystość powietrza i słoneczne dni to doskonałe warunki do podróżowania. Niestety, skłaniają one niektórych do przekraczania dozwolonej prędkości. Dobra aura osłabia czujność kierujących, a dodatkowo w manewry niektórych wkrada się brawura.

Wczoraj, 15 lutego br., 30-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego kierując osobowym VW dopuściła się rażącego przekroczenia prędkości. W miejscowości Ubocze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h w terenie zabudowanym, pędziła z prędkością 103 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy i została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto wpadło 13 punktów karnych.

Policjanci nieustannie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz, kiedy wydawałoby się, że dobre warunki pogodowe sprzyjają bezpiecznej jeździe. Nie dajmy się zwieść słonecznej pogodzie i zachowajmy ostrożność oraz rozwagę. Pamiętajmy – noga z gazu!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. szt. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony