Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawrócił w miejscu niedozwolonym. Mandat był jednak jego najmniejszym zmartwieniem

Data publikacji 18.02.2024

To miała być dla policjantów kontrola drogowa związana z niestosowaniem się przez kierującego samochodem osobowym do znaku drogowego. Szybko wyszło jednak na jaw, że mundurowi nie zakończą czynności na mandacie karnym dla 37-latka. Funkcjonariusze sporządzili dodatkową dokumentację służbową, gdyż mężczyzna jechał pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu w tym zakresie.

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali samochód osobowy do kontroli drogowej, w związku z niestosowaniem się przez kierującego do zakazu zawracania w tym miejscu. Ta kontrola miała zakończyć się dla mieszkańca Boguszowa-Gorc jedynie mandatem karnym w kwocie 100 złotych i 5 punktów karnych, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 37-latek prowadził samochód pomimo orzeczonego w maju zeszłego roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a obowiązującego przez 12 miesięcy, zakazu w tym zakresie. Sprawca przestępstwa drogowego samochodem dalej nie pojechał, a sprawa będzie miała swój finał po raz kolejny w sądzie.

Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że nieodpowiedzialni kierujący, którzy decydują się wsiąść za kierownice pojazdów, a mający orzeczony sądowy zakaz kierowania, muszą się liczyć z przedłużeniem tego zakazu, nawet dożywotnio, a przy tym także z karą pozbawienia wolności do lat 5.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony