Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwały złodziej zatrzymany przez ząbkowickich policjantów

Data publikacji 16.02.2024

Ząbkowiccy policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 36-latka, który dopuścił się kradzieży szczególnie zuchwałej. Będąc na jednej ze stacji paliw na terenie miasta, postanowił, że weźmie sobie alkohol. Jak postanowił, tak zrobił. Schował 8 puszek do plecaka, a kolejne 8 trzymał w ręce. Płacić jednak nie zamierzał. Kiedy sprzedawca zwrócił mu uwagę, tylko się zaśmiał i uciekł. Jednak sprawiedliwość, w postaci ząbkowickich funkcjonariuszy, szybko go dosięgła. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo kradzieży szczególnie zuchwałej.

Nieznajomość prawa szkodzi. Przekonał się o tym 36-latek, który wszedł na teren jednej ze stacji paliw w Ząbkowicach Śląskich. Mężczyzna postanowił, że ze sklepu weźmie sobie alkohol. Jak pomyślał, tak też zrobił. 8 puszek z piwem schował do plecaka, natomiast kolejne 8 wziął do ręki. Nie zamierzał jednak płacić za swoje zakupy. 

Nie dość, że nie ukrywał się z zamiarem wyniesienia towaru poza teren stacji, to na zwrócenie uwagi przez sprzedawcę tylko się zaśmiał i uciekł. Uważał, że nic mu nie grozi. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, szybko ustalili tożsamość złodzieja, ponieważ mieszkaniec gminy Ząbkowice Śląskie znany był im z wcześniejszych interwencji. 

Mundurowi udali się niezwłocznie do miejscowości, gdzie mieszkał. Tam zauważyli amatora cudzej własności, jak idzie trzymając w ręce otwartą puszkę skradzionego chwilę wcześniej piwa. Mundurowi zatrzymali 36-laka zanim jeszcze zdążył je dopić. Policjanci odzyskali 13 z 16 skradzionych puszek z alkoholem. Podczas zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Cały czas uważał, że nic takiego się nie stało i nic mu nie grozi. 

Funkcjonariusze jednak szybko wyprowadzili go z błędu. Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, która niezależnie od wartości skradzionych rzeczy jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Jak widać na przykładzie mieszkańca powiatu ząbkowickiego, nieznajomość prawa rzeczywiście szkodzi.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony