Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli nielegalny alkohol i wyroby tytoniowe

15 lutego funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli papierosy, susz tytoniowy i spirytus. Wyroby nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy, przez co skarb państwa narażony był na stratę ponad 15 tysięcy złotych.

Zatrzymanie osoby i zabezpieczenie wyrobów akcyzowych to efekt pracy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. 15 lutego, to właśnie Ci policjanci podjęli działania przeciwko przestępczości określonej w Kodeksie Karnym Skarbowym.

41-letni mężczyzna odpowie za posiadanie w miejscu zamieszkania ponad 14 tysięcy papierosów, które nie były opatrzone polskimi znakami akcyzy, ponad 1,5 kilograma tytoniu i 116 litrów nielegalnego alkoholu.

Skarb państwa został narażony na stratę ponad 15 tysięcy złotych! Mieszkaniec usłyszał dodatkowo zarzuty wyrabiania alkoholu etylowego i wytwarzania papierosów. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

 

  • Nielegalne wyroby tytoniowe
  • Nielegalne wyroby tytoniowe
  • Nielegalne wyroby tytoniowe
Powrót na górę strony