Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej gdyż miał wiele na sumieniu

Data publikacji 19.02.2024

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze podjęli pościg za kierującym osobowym oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 31-latek wyraźnie próbował uniknąć spotkania ze stróżami prawa, a jego zatrzymanie nastąpiło dopiero po podjętym pościgu. Jak się okazało, mężczyzna miał wiele występków na swoim sumieniu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (17 lutego) około godz. 9:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę wspólnie z kierownikiem Posterunku Policji w Męcince, patrolując teren gminy Paszowice zauważyli pojazd marki Opel. Za kierownicą pojazdu siedział znany policjantom 31-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który posiada już dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Na tej podstawie mundurowi przystąpili do zatrzymania pojazdu celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Jednak kierowca osobowego opla pomimo wydanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych obligujących do zatrzymania, kontynuował jazdę. Kierowca wykonywał kolejne manewry chcąc tym samym zgubić radiowóz policyjny. Jednak całe starania na nic gdyż po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności wykonane przez policjantów wykazały, że 31-latek ma na swoim sumieniu dużo więcej, niż tylko jazda na aktywnych sądowych zakazach.

Dość szybko wyszedł na jaw kolejny powód niezatrzymania się kierowcy do kontroli drogowej. W toku prowadzonych czynności przy 31-latku, policjanci ujawnili woreczek aluminiowy z krystaliczną substancją wewnątrz. Przeprowadzone badanie na miejscu wykazało, że ujawniona substancja to nic innego jak metamfetamina. Na domiar złego badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierujący jest pod wpływem działania tej substancji. Dalsze czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że  na pojeździe założone były tablice rejestracyjne przypisane do innego samochodu.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec powiatu jaworskiego  odpowie przed sądem. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony