Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szli poboczem autostrady, trafili do aresztu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pieszo podążali poboczem odcinka autostrady A4. Opowieść przekazana mundurowym posiadała wiele istotnych znaków zapytania. Dociekliwość stróżów prawa doprowadziła do wniosków, że chwilę wcześniej na pobliskiej stacji paliw mężczyźni dokonali kradzieży z włamaniem do zaparkowanego samochodu osobowego marki Fiat. Na domiar złego jeden z mężczyzn od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania gdyż był poszukiwany listem gończym. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (16 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili zmożone kontrole odcinka autostrady A4. W toku wykonywanych czynności około godziny 9:30 stróże prawa zatrzymali trzech spacerujących poboczem autostrady obcokrajowców w wieku 22, 27 oraz 67 lat. W rozmowie z policjantami mężczyźni dość szybko wyjaśnili, że w samochodzie, którym się poruszali zabrakło paliwa i aktualnie są w drodze powrotnej ze stacji. Doświadczeni funkcjonariusze drogówki nie dali jednak wiary w tłumaczenie mężczyzn. W dalszym rozpytaniu żaden z nich nie był w stanie powiedzieć jakim autem podróżują, gdzie go zaparkowali, co ważniejsze nie znali celu swojej podróży. Przysłowiowej wody w usta mężczyźni nabrali po usłyszeniu pytania dlaczego z pobliskiej stacji paliw wracają bez benzyny.

Bardzo słabe argumenty jakimi próbowali przekonać mundurowych do swojej wersji nie przyniosły zamierzonego rezultatu i już po krótkiej chwili mężczyźni wygodnie zasiedli na tylnej kanapie policyjnych radiowozów. W toku wykonywanych czynności dość szybko wyszło na jaw, że 27-latek od pewnego czasu ukrywa się przed organami ścigania. Być może dlatego, że był osobą poszukiwaną listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane przestępstwo.

Na tym jednak nie kończy się historia trójki podróżników. Dociekliwość stróżów prawa doprowadziła do wniosków, że chwilę wcześniej na pobliskiej stacji paliw przy Miejscu Obsługi Podróżnych mężczyźni dokonali kradzieży z włamaniem do zaparkowanego samochodu osobowego marki Fiat. W toku prowadzonych czynności policjantom udało się odzyskać wszystkie skradzione przedmioty, które zostały przekazane poszkodowanemu właścicielowi osobowego fiata. Ponadto pojazd, którym poruszali się mężczyźni ze względu na brak możliwości przekazania osobie wskazanej został przetransportowany lawetą na strzeżony parking. Cała trójka została doprowadzona do jednostki policji celem wykonania z ich udziałem czynności procesowych.
Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

 

Powrót na górę strony