Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca Peugeota nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy

Data publikacji 19.02.2024

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierując samochodem marki Peugeot próbował uniknąć kontroli drogowej i uciec policjantom. Szybko okazało się, dlaczego mężczyzna tak bardzo nie chciał spotkać się z mundurowymi – badanie stanu trzeźwości zatrzymanego po pościgu kierowcy Peugeota wykazało w jego organizmie 2,3 promila alkoholu.

W niedzielę 18 lutego około godziny 16:35 w miejscowości Gruszeczka w gminie Milicz policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem marki Peugeot, który w terenie zabudowanym jechał o 19 km/h szybciej, niż zezwalają na to przepisy. Umundurowany funkcjonariusz stojąc na poboczu jezdni wydał kierowcy wyraźny znak z poleceniem do zatrzymania się. Kierowca Peugeota zwolnił, po czym minął policjantów i gwałtownie przyspieszył odjeżdżając w stronę Sułowa. Policjanci niezwłocznie ruszyli za nim w pościg. Jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając mężczyźnie kolejny raz polecenie do zatrzymania się. Pomimo tego kierujący nie zatrzymał się i nadal kontynuował ucieczkę. Po chwili uciekinier zjechał z głównej drogi i wjechał na polną drogę prowadzącą w stronę lasu. Tam też został zatrzymany.

Samochodem kierował 38-letni mieszkaniec Milicza. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontaktu z policjantami, otóż badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. Ponadto policjanci znaleźli przy mężczyźnie wyraźnie podrobiony dowód osobisty z jego zdjęciem, ale z innymi danymi personalnymi. W związku z tym mundurowi doprowadzili zatrzymanego kierowcę do jednostki w Miliczu, gdzie wykonano z jego udziałem niezbędne czynności służbowe związane ze stwierdzonymi przestępstwami. Po ich zakończeniu mężczyzna został zwolniony.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie 38-latek odpowie za ujawnione przestępstwa. Policjanci przypominają, że za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie jest w toku, a policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdów po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony