Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie bardzo podobne kradzieże, a sprawcami okazali się członkowie rodziny

Data publikacji 21.02.2024

42-latka ukradła z mieszkania swojego ojca gotówkę, a 48-letni wałbrzyszanin wykradł siostrze z torebki portfel wraz z zawartością w postaci dokumentów oraz karty bankomatowej, przy użyciu której usiłował zapłacić za zakupy. W toku przeprowadzonych czynności służbowych stróże prawa zatrzymali sprawców obu przestępstw. Niebawem o ich losie zdecyduje sąd.

W miniony poniedziałek (19 lutego) 69-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zgłosił policjantom, że jego 42-letnia córka najprawdopodobniej dzień wcześniej go okradła. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kobieta wykorzystała nieuwagę swojego ojca i z pufy znajdującej się w pokoju zabrała oszczędności w łącznej kwocie 5 tysięcy złotych. Niezwłocznie podjęte działania pozwoliły ustalić aktualne miejsce pobytu kobiety, która ostatecznie jeszcze tego samego dnia została zatrzymana przez stróżów prawa i doprowadzona na teren jednostki Policji celem wykonania z jej udziałem czynności procesowych.

W trakcie wskazanych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy w kwocie 3100 złotych. Natomiast w trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do zarzucanego czynu, za który grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.


We wtorkowy poranek (20 lutego) policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu II w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Jak ustalono przy użyciu karty płatniczej należącej do mieszkanki powiatu wałbrzyskiego ktoś usiłował zapłacić za produkty w jednym z wałbrzyskich sklepów. W całej sprawie nie było by nic niepokojącego gdyby nie jeden bardzo istotny fakt. W rozpytaniu pokrzywdzona 52-letnia kobieta twierdziła, że cały czas była w posiadaniu karty bankomatowej i nie udostępniała jej nikomu. Jednak zebrany do sprawy materiał dał uzasadnioną podstawę do podejrzenia, iż za całą sprawą stoi brat pokrzywdzonej kobiety, z którym wspólnie mieszka. Na tej podstawie jeszcze tego samego dnia 48-latek został doprowadzony na teren jednostki Policji.

W toku prowadzonego przesłuchania przyznał się że z torebki swojej siostry dokonał kradzieży portfela z dokumentami, a co ważniejsze kartą płatniczą, którą usiłował zapłacić za zakupione artykuły w tym wyroby tytoniowe. W tym przypadku za popełnione przestępstwa, w tym usiłowanie włamania na konto bankowe, mężczyźnie grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony