Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana 24 latka wiozła swoje dziecko

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 24-letnia mieszkanka powiatu oławskiego, która w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem osobowym. Na domiar złego w podróż zabrała swoje 5 letnie dziecko. W trakcie kontroli urządzenie pomiarowe wykazało zawartość blisko 2. 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialna kobieta straciła uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (20 lutego) kilka minut przed godziną 22:00 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, że na odcinku drogi krajowej K-39 całą szerokością jezdni porusza się osobowe renault. Na domiar złego zgłaszający dodał, że na tylnym siedzeniu widzi pasażera, którym może być kilkuletnie dziecko. Na miejsce natychmiast został skierowany znajdujący się najbliżej patrol, który bez zbędnej zwłoki jednak z zachowaniem środków ostrożności zatrzymał do kontroli drogowej wskazany w zgłoszeniu pojazd.
Przypuszczenia  zgłaszającego niestety okazały się jak najbardziej zasadne. Za kierownicą samochodu osobowego marki Renault siedziała 24-letnia mieszkanka powiatu oławskiego. Podczas rozpytania od kobiety było czuć wyraźną i intensywną woń alkoholu. W toku prowadzonych czynności urządzenie pomiarowe wskazało u kobiety zawartość blisko 2, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niestety w takim stanie w swoją podróż nieodpowiedzialna kobieta zabrała swoje 5 letnie dziecko. Ostatecznie kobieta trafiła do policyjnej celi gdzie została osadzona celem wytrzeźwienia. Następnie został jej przedstawiony stosowny zarzut. W toku prowadzonych czynności 5-letnie dziecko zostało przekazane pod opiekę ojca. Niebawem 24-latka odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Powyższy przykład pokazuje, że kierowcy nie tolerują jazdy "na podwójnym gazie" dlatego też policjanci apelują, by reagować gdy widzimy, że ktoś nietrzeźwy chce wsiąść za kierownicę lub podejrzewamy, że innym autem może kierować osoba nietrzeźwa. Informujmy o tym fakcie Policję. Funkcjonariusze sprawdzą każde takie zgłoszenie. Każda informacja nawet anonimowa, przyczynia się do eliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony