Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali podejrzanych o włamanie do remontowanego kościoła. Jeden ze sprawców to znany policjantom recydywista

Data publikacji 22.02.2024

Intensywna praca noworudzkich policjantów zaowocowała zatrzymaniem dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do remontowanego kościoła. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni włamali się do obiektu skąd zabrali elektronarzędzia wykorzystywane do prowadzonych prac remontowych w kościele. Straty oszacowano na 11 tysięcy złotych. Funkcjonariusze nie tylko ustalili i zatrzymali podejrzanych, ale także odzyskali już część skradzionego mienia. Teraz podejrzany 38-latek oraz jego 48-letni wspólnik recydywista odpowiedzą karnie za swój czyn.

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zostali powiadomieni o włamaniu do remontowanego obiektu sakralnego na terenie powiatu kłodzkiego. Sprawą niezwłocznie zajęli się tamtejsi kryminalni. Już po kilku godzinach został ustalony i zatrzymany jeden ze sprawców przestępstwa. Natomiast wczoraj zatrzymano drugiego mężczyznę podejrzanego o współudział w kradzieży z włamaniem. Jest to wynik intensywnej pracy operacyjnej, dzięki której potwierdzono, że 38 i 48-latek działali wspólnie i w porozumieniu pod osłoną nocy. Mężczyźni wypchnęli okno w pomieszczeniu kościoła i dostali się do wnętrza. Tam znaleźli elektronarzędzia, które były pozostawione przez pracowników firmy wykonującej prace remontowe. Sprawcy dopuścili się kradzieży piły spalinowej, dwóch gwoździarek, szlifierki, wkrętarki oraz arkusza blachy. Właściciel firmy budowlanej wartość strat oszacował na 11 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że podejrzani nie byli zainteresowani przedmiotami kultu religijnego, a także nic nie zniszczyli w kościele.

Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali część mienia, które ukryte było w miejscu zamieszkania jednego ze sprawców, niestety pozostałe przedmioty zostały sprzedane przypadkowo napotkanym osobom. Podejrzani po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się również, że 48-latek w przeszłości był już karany za podobne czyny i odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa, gdzie w tej sytuacji grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast 38-latek, który również przyznał się do przedstawionych zarzutów przestępstwa kradzieży z włamaniem odpowie przed sądem. Grozi mu kara na 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony