Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybijał szyby w zaparkowanych samochodach, został zatrzymany przez Legnickich policjantów

Data publikacji 22.02.2024

25-latek z gminy Chojnów wybijał szyby w zaparkowanych na terenie Legnicy samochodach. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany przez legnickich policjantów. Mężczyzna odbywał w ostatnim czasie karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu, dlatego teraz odpowie w warunkach recydywy. Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz swój pobyt w zakładzie karnym może wydłużyć nawet o 7,5 roku.

W miniony poniedziałek Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona przez świadka zdarzenia, że w Legnicy jakiś mężczyzna idzie chodnikiem i najprawdopodobniej za pomocą młotka wybija szyby w zaparkowanych pojazdach.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Chojnów, który swoim przestępczym działaniem uszkodził 10 pojazdów. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna rok temu odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu, dlatego teraz odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywie. Mężczyzna nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Stwierdził, że wcześniej spożywał alkohol i coś musiało go zdenerwować, następnie swoją agresję wyładował na cudzym mieniu.

25-latek spowodował straty na blisko 10 tysięcy złotych i usłyszał łącznie 10 zarzutów. Teraz swój pobyt w zakładzie karnym może wydłużyć nawet o 7,5 roku.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony