Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces policjantów z Lubania – sprawcy kradzieży pojazdu zatrzymani

Data publikacji 23.02.2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Rewiru Dzielnicowych z Lubania zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 31-lat odpowiedzialnych za kradzież samochodu na terenie miasta Lubania. Starszy z nich był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa komunikacyjne. Pojazd o wartości 10 tysięcy złotych został odzyskany przez policjantów na terenie powiatu zgorzeleckiego.

To kolejny sukces policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, którzy na co dzień zajmują się wykrywaniem sprawców przestępstw. Do kradzieży osobowego samochodu marki Suzuki doszło 11 lutego 2024 roku w godzinach nocnych w Lubaniu. Kierujący wraz z pasażerem pozostawili niezabezpieczony pojazd na parkingu jednej z ulic w Lubaniu, a ten moment wykorzystali złodzieje.

Sprawą zajęli się kryminalni z lubańskiej jednostki Policji. W wyniku bardzo skrupulatnej pracy w miejscu zamieszkania zatrzymali 31-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu lubańskiego. Mundurowi do lokalu mieszkalnego weszli przez uchylono okno, gdyż podejrzany nie otwierał drzwi. Mężczyzna został zatrzymany, gdy leżał na kanapie nakryty kołdrą, a wszystko to chcąc zostać niezauważonym przez policjantów…

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy ujawnili między innymi dowody rejestracyjne i karty pojazdów, radio samochodowe i książki serwisowe. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 50 dni za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Dalsze czynności doprowadziły do kolejnego zatrzymania powiązanego ze sprawą 17-letniego lubinianin.

Kryminalni ustalili miejsce ukrycia pojazdu. Podjęty trop zaprowadził ich do jednego z sąsiednich miast. Przybyły na miejsce technik kryminalistyki zabezpieczył ślady kryminalistyczne i wykonał oględziny. Pojazd po wykonanych czynnościach procesowych został przekazany właścicielowi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży mienia.


mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

 

Powrót na górę strony