Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczane automaty do gier hazardowych, znaczna ilość banknotów oraz środki psychoaktywne to efekt pracy kryminalnych z Kamiennej Góry

Data publikacji 26.02.2024

Policjanci Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zabezpieczyli 4 automaty służące do nielegalnych gier hazardowych. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli banknoty różnych nominałów o łącznej wartości kilku tysięcy złotych oraz środki psychoaktywne w postaci amfetaminy. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy zajmują się przestępczością gospodarczą w ostatnim czasie prowadzą intensywne działania w obszarze nielegalnego hazardu. W toku prowadzonych czynności stróże prawa konsekwentnie likwidują kolejne miejsca, w których odbywa się ten niezgodny z prawem proceder.

Tak było również w minionym tygodniu kiedy to kryminalni pozyskali informacje o dwóch miejscach, w których może być może prowadzona jest niezgodna z prawem działalność. Skrupulatne przygotowania dość szybko przyniosły zamierzony efekt. W toku prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli cztery automaty służące do nielegalnych gier hazardowych. Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W toku wykonywanych czynności  funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość banknotów różnych nominałów o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

Ponadto w trakcie przeprowadzanych czynności w specjalnych skrytkach kryminalni ujawnili znaczą ilość woreczków strunowych wraz z zawartością w postaci białego proszku. Przeprowadzone badanie na miejscu potwierdziło, że ujawniona substancja to nic innego jak  środki psychoaktywne w postaci amfetaminy.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że tylko na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zabezpieczyli ponad dwadzieścia automatów służących do nielegalnych gier hazardowych.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. szt. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Film KASYNA.mp4

Opis filmu: Zabezpieczane automaty do gier hazardowych, znaczna ilość banknotów oraz środki psychoaktywne to efekt pracy kryminalnych z Kamiennej Góry

Pobierz plik KASYNA.mp4 (format mp4 - rozmiar 43.82 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.93 KB
Powrót na górę strony