Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za kierowcą Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 26.02.2024

Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe obligujące do zatrzymania, później było już tylko gorzej. Pościg za Audi w Jeleniej Górze, nieodpowiedzialny kierowca to 35-latek mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Widząc zbliżający się radiowóz, a co ważniejsze nadchodzące kłopoty gwałtowne przyśpieszył i posiłkował się ucieczką. Cały wysiłek na nic gdyż został zatrzymany. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło, że w chwili zdarzenia mężczyzna posiadał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz musi liczyć się z dodatkową karą do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoką grzywną.

W minioną sobotę (24 lutego 2024 roku) policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzili wzmożone kontrole na terenie miasta. W toku prowadzonych czynności około godziny 15:00 przy ulicy Legnickiej mundurowi dostrzegli samochód osobowy marki Audi, koloru ciemnego. Za kierownicą wskazanego pojazdu siedział mężczyzna, który według posiadanej wiedzy nie posiadał uprawnień do kierowania. Na tej podstawie mundurowi przystąpili do zatrzymania pojazdu celem przeprowadzenia kontroli drogowej.

Jednak kierowca widząc zbliżający się radiowóz, a co ważniejsze nadchodzące kłopoty gwałtowne przyśpieszył i posiłkował się ucieczką w kierunku pobliskiego Dziwiszowa. W analogicznym czasie mundurowi widząc zachowanie kierującego osobowym audi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe obligującego do zatrzymania pojazdu. Jednak całe starania na nic, mężczyzna przyśpieszył i podjął po raz kolejny próbę oddalania się od radiowozu policyjnego. Swoimi kolejnymi manewrami oraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowca Audi stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W akcie desperacji na jednej z ulic podjął ryzykowną decyzję i kontynuował ucieczkę jazdą pod prąd, jak również nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu.

Na pewnym etapie pościgu mężczyzna stracił orientację i wykonał manewr skrętu, a swoją desperacką ucieczkę zakończył przy zabudowaniach gospodarczych ogrodzonej posesji. Kierowca niezwłocznie został zatrzymany przez stróżów prawa.

Sprawdzenie danych w policyjnych systemach potwierdziło, że 35-latek (mieszkaniec powiatu karkonoskiego) posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie ponownie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

 

Powrót na górę strony