Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z zemsty podpalił auto mieszkanki powiatu karkonoskiego

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Karpacza za umyślne podpalenie auta. Właścicielka pojazdu poniesione z tego tytułu straty oszacowała na kwotę 31 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się, do tego przestępstwa i oświadczył, że motywem jego działania była zemsta za wcześniej złożone przez pokrzywdzoną obciążające go zeznania. Teraz za uszkodzenie mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

25 lutego br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu otrzymali zgłoszenie dotyczące podpalenia pojazdu marki Fiat zaparkowanego na prywatnej posesji w tej miejscowości. Poniesione straty właścicielka oszacowała na kwotę 31 tysięcy złotych.

Mundurowi prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Zatrzymany w nocy z 24 na 25 lutego br. podszedł do stojącego pojazdu, a następnie oblał go łatwopalną substancją i podpalił.

Jak się później okazało, motywem jego działania była zemsta za wcześniej złożone przez pokrzywdzoną obciążającego go zeznania.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz za czyn, o który jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Policjanci prowadzą zatryzmanego mężczyznę
  • Tył spalonego białego busa
  • Spalony tylni zderzak białego busa
  • Wnętrze spalonego busa
Powrót na górę strony