Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy zastosowany przez sąd wobec 25-lata, który znęcał się nad swoją partnerką

Data publikacji 29.02.2024

Mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego przedstawiono zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją partnerką. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj!

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali od osoby postronnej zgłoszenie dotyczące przemocy w rodzinie. Na tej podstawie pod wskazany w zgłoszeniu adres zadysponowany został niezwłocznie patrol celem wykonania niezbędnych ustaleń. Niestety w toku prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili, że wskazany w zgłoszeniu 25-latek znęcał się fizycznie i psychiczne nad swoją partnerką.  Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

W wyniku zebranych informacji śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna przez blisko 2 lata wszczynał awantury w miejscu zamieszkania podczas, których wyzywał, obrażał i poniżał swoją partnerkę Co gorsze z akt śledztwa wynika, że mężczyzna dopuszczał się  również stosowania przemocy fizycznej poprzez bicie i szarpanie. Kiedy te argumenty nie wystarczyły mężczyzna nie wahał się użyć groźby pozbawienia życia. Jak ustalono znaczną część awantur mężczyzna wszczynał znajdując się w stanie upojenia alkoholowego.

Potrzeba odizolowania sprawcy była oczywista dla śledczych. Dowody zebrane przez policjantów utwierdziły prokuratora o konieczności zawnioskowania o tymczasowy areszt dla 25-latka. Po dokonaniu analizy akt  sąd przychylił się do załączonego wniosku i postanowił o izolacyjnym środku zapobiegawczym na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu o znęcanie fizyczne i psychiczne grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Porębski

ŹródłoKPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

 

Film Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy zastosowany przez sąd wobec 25-lata, który znęcał się nad swoją partnerką

Opis filmu: Opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy zastosowany przez sąd wobec 25-lata, który znęcał się nad swoją partnerką (format mp4 - rozmiar 21.4 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.65 KB
    Deskrypcja do filmu - Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy zastosowany przez sąd wobec 25-lata, który znęcał się nad swoją partnerką
Powrót na górę strony