Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował ukraść sernik i… trafił do aresztu

Data publikacji 29.02.2024

Na 3 miesiące do aresztu trafił 37-latek zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów, który najpierw włamał się do piekarni chcąc ukraść sernik, a następnie zaatakował pracowników będących w środku. Skuteczne i szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy w domu jego matki, która również padła ofiarą agresji ze strony 37-latka. Mieszkaniec Lubawki uderzył kobietę, kiedy ta odmówiła przekazania mu pieniędzy. Teraz za swoje czyny może trafić za kraty więzienia nawet na 15 lat.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w niedzielę około południa zostali zadysponowali do interwencji w Lubawce, gdzie mężczyzna wszedł do zamkniętej dla klientów piekarni i próbował ukraść wypieki.

Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca wyłamał drzwi do firmy, jednak nie spodziewał się, że w środku znajdują się pracownicy. Mimo tego nie zamierzał zaprzestać swoich działań mając na celu kradzież sernika i zaatakował dwie osoby, powodując u nich obrażenia wymagające udzielenia pomocy medycznej, a następnie uciekł. Mundurowi natychmiast rozpoczęli działania, zmierzające do zatrzymania podejrzewanego o ten czyn 37-latka.

W trakcie wykonywanych czynności do dyżurnego kamiennogórskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące awanturującego się syna, który uderzył swoją matkę, żądając od niej pieniędzy. Jak się później okazało, był to sprawca wcześniejszego zdarzenia w piekarni. Szybkie działanie kamiennogórskich policjantów doprowadziło do zatrzymania mieszkańca Lubawki i umieszczeniu go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów związanych między innymi z usiłowaniem kradzieży z włamaniem, naruszeniem czynności narządów ciała oraz wymuszeniem rozbójniczym. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, w związku z czym przestępstwa, których się dopuścił może trafić za kraty więzienia nawet na 15 lat.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony