Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal- graficiarz zatrzymany przez dolnośląskich policjantów

Międzyborscy dzielnicowi ustalili, a następnie zatrzymali 17-letniego graficiarza, który uczył swoich nieletnich kolegów twórczości artystycznej, wykorzystując do tego liczne elewacje budynków, place zabaw i przystanki. Na terenie gminy Międzybórz dokonali oni 14 zniszczeń urządzeń i budynków o łącznej wartości ponad 37 tysięcy złotych. Ta nauka może teraz sporo kosztować, ponieważ za uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Międzyborzu poprzez skrupulatną i wnikliwą pracę zapobiegli dalszej dewastacji obiektów użyteczności publicznej, do której dochodziło w minionym czasie na terenie miasta i okolicznych wiosek. To niszczenie przejawiało się w postaci zamieszczanych rysunków farbą w spreju m.in. na elewacji budynków PKP, przystanków autobusowych, koszy na śmieci, ścianki wspinaczkowej czy urządzeń do rekreacji na placach zabaw. Okazuje się, że sprawca tych zniszczeń 17-letni mieszkaniec Międzyborza szukał miejsc, które posłużą mu do nauki młodszych od siebie „artystów”. Chłopcy w wieku 12 i 14 lat zapragnęli posiadać umiejętność tworzenia graffiti, więc poprosili mężczyznę o naukę. Niestety nierozważne zachowanie może ich sporo kosztować.

Policjanci zebrali dowody w tej sprawie, by móc ustalić sprawców nagannego czynu i zobowiązać ich do naprawy wyrządzonych szkód. Jak podaje magistrat międzyborski, naprawa tych miejsc będzie kosztować ponad 37 tysięcy złotych. Dlatego tak ważny jest fakt, że sprawcy zostali ujęci. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do zniszczeń. Za ten czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie dwóch małoletnich graficiarzy zdecyduje Wydział Nieletnich Sądu Rejonowego w Oleśnicy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż.szt. Karolina Walczak
tel. 601 589 781

 

  • Graffiti na śmietniku
  • Farby, spraye i flamastry do malowania graffiti leżące na stole
  • Graffiti na urządzeniach na placu zabaw
  • Graffiti na murowanych ławeczkach
  • Graffiti na wiacie przystankowej
  • Graffiti na zjeżdżalni dla dzieci
Powrót na górę strony