Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opuścił 2 miesiące temu więzienie i już dopuścił się 14 przestępstw. Został tymczasowo aresztowany

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kradzież oraz o serię kradzieży z włamaniem. Przestępstw tych dopuścił się w lutym br. w warunkach, tzw. recydywy. Okazało się, że 46-latek 2 miesiące temu opuścił więzienie i już dopuścił się 14 czynów karalnych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a już został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kradzież oraz o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w lutym br. dopuścił się serii przestępstw przeciwko mieniu. Są to głównie kradzieże z włamaniem, ale odpowie również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. 46-latek włamywał się do samochodów i kradł znajdujące się we wnętrzu przedmioty. Jego łupem padły między innymi karty płatnicze, którymi następnie się posługiwał.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w swoim mieszkaniu, gdzie funkcjonariusze ujawnili narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy, z których można uzyskać ponad 100 porcji handlowych. Ponadto ma on na koncie kradzież pojazdu marki Volkswagen o wartości blisko 13 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca powiatu karkonoskiego. Pojazd funkcjonariusze odnaleźli na terenie gminy Stara Kamienica.

Mężczyzna usłyszał łącznie 14 zarzutów. Okazało się, że czynów tych dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy, a mury więzienia opuścił zaledwie 2 miesiące temu.

46-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 29 lutego br. został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Samochód osobowy bez przedniego koła
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Narkotyki (biały proszek) w woreczku strunowym
Powrót na górę strony