Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o bezpieczeństwie podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Walimiu

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną podejmują rozmowy z uczniami na wiele tematów. Jest jednak jedno słowo, które łączy je wszystkie i pada wielokrotnie podczas spotkań profilaktycznych BEZPIECZEŃSTWO. Bez względu na to, czy funkcjonariusze mówią o zachowaniach na drodze, internecie, w domu, czy szkole, za każdym razem przypominają, że istotnym jest, żeby zawsze zachować się w sposób zgodny z przepisami i nigdy nie powodować sytuacji niebezpiecznych. Regularność takich spotkań z dziećmi i młodzieżą, to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie.

W miniony piątek 1 marca funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy gościli w Szkole Podstawowej w Walimiu. W trakcie wizyty w placówce uczniowie klas 4 i 6 miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami na wiele nurtujących ich tematów.

W trakcie spotkania profilaktyczno-edukacyjnego policjanci omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa, również szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypominali zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. W tym punkcie policjanci zwrócili uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Policjanci omówili także zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112. Dzieci otrzymały wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobą obcą oraz w przypadku ataku groźnego psa.

Uczniom przypomniano również o tym, że pomimo młodego wieku, za swoje postępowania już ponoszą konsekwencje. W przypadku łamania przepisów, czy niewłaściwego zachowania, zostanie o tym powiadomiony sąd rodzinny, a następnie wdrożone odpowiednie kroki prawne.

Ważnym elementem policyjnej profilaktyki jest obszar hejtu, czyli agresji w internecie. Jest to problem, z którym należy się zmierzyć. Często z hejtem spotykają się najmłodsi jako bierni użytkownicy sieci internet. Hejterzy wykorzystują różne formy komunikacji w sieci, takie jak komentarze, wiadomości prywatne, wpisy na forach czy media społecznościowe, aby atakować innych ludzi i szerzyć nienawiść.

Uczniowie dowiedzieli się również jak na co dzień wygląda praca dzielnicowego i co należy do jego obowiązków. Urozmaiceniem spotkania była prezentacja sprzętu wykorzystywanego podczas służby przez policjantów.

W trakcie spotkań profilaktycznych żadne z zadanych pytań nie zostaje bez odpowiedzi. Na każde z chęcią odpowiadają zaproszeni do szkoły mundurowi.

Regularność takich spotkań z dziećmi i młodzieżą, to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie. Właśnie przez takie działania staramy się kształtować pozytywny wizerunek służb mundurowych gdyż chcemy aby od najmłodszych lat dzieci wyrobiły w sobie poczucie, że gdy będzie taka potrzeba, to bez chwili zawahania mogą zwrócić się do nas o pomoc.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • Policjant pokazuje chłopcu technikę samoobrony, reszta klasy siedzi w ławkach i obserwuje
  • Policjant rozmawia z dziewczynką
  • Policjant przemawia do dzieci
  • Policjant mówi do dzieci siedzących w ławkach w szkolnej klasie
  • Policjant pozuje  do zdjęcia z klasą młodzieży podczas spotkania
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania
Powrót na górę strony