Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy „poszukiwacze” w akcji

Data publikacji 04.03.2024

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali aż 60 osób poszukiwanych, w tym 15 listem gończym. Dzięki staraniom podjętym przez policjantów, od początku tego roku zostało zatrzymanych już 220 osób ukrywających się przed organami ścigania.

Osoby, które dopuściły się przestępstw lub wykroczeń muszą mieć świadomość, że za swoje czyny poniosą karę orzeczoną przez Sąd. Poszukiwani listami gończymi oraz nakazami doprowadzeń często zmieniają swoje miejsca zamieszkania, ukrywają się u swoich znajomych, rodziny lub wyjeżdżają do innych miast albo za granicę. Jednak mimo tego i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji.

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy każdego dnia wpływają dokumenty, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Funkcjonariusze muszą działać bardzo skrupulatnie i szybko reagować na uzyskane informacje. Na co dzień „tropieniem” osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Jednak do zatrzymania osób poszukiwanych angażują się także policjanci innych komórek, którzy codziennie podczas odpraw do służby zapoznają się z wizerunkami osób ściganych. Dzięki ich doskonałej pamięci wzrokowej, rozpoznaniu w rejonie służbowym, osoby poszukiwane zostają ujawnione i zatrzymane.

Pomimo tego, że sposobów i metod ukrywania się osób poszukiwanych jest dużo, to efekty pracy legnickich policjantów pokazuje, że są sprytniejsi od przestępców. Tylko na przełomie ostatnich dwóch tygodni stróże prawa zatrzymali aż 60 osób poszukiwanych, w tym 15 listem gończy. Rekordzista był poszukiwany aż przez dziewięć sądów i prokuratur z całego kraju.

Niezwykle ważna jest również postawa obywatelska, dlatego apelujemy o pomoc i zachęcamy do zapoznawania się z umieszczonymi na stronie legnickiej Policji wizerunkami osób poszukiwanych.  Informacje można przekazywać funkcjonariuszom osobiście, także telefonicznie lub mailowo na adres oficer.prasowy@legnica.wr.policja.gov.pl

Funkcjonariusze gwarantują pełną anonimowość! Jednocześnie przypominamy, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony