Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadomie przerobiła zaświadczenia lekarskie aby uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego małoletniego syna

Data publikacji 06.03.2024

Za przerobienie kodu choroby i informacji o stanie zdrowia dziecka na druku zaświadczenia lekarskiego odpowie mieszkanka Legnicy. Przedstawione przez kobietę dokumenty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej miały posłużyć do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla jej małoletniego syna. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informację, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej funkcjonującej w powiecie legnickim kobieta posłużyła się przerobionym zaświadczeniem lekarskim.

W toku prowadzonych czynności służbowych policjanci ustalili, że mieszkanka Legnicy podrobiła kod choroby małoletniego dziecka oraz informację na temat jego stanu zdrowia. Przedłożone przez kobietę dokumenty miały posłużyć do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla jej małoletniego syna.

W trakcie prowadzonych czynności dowodowych funkcjonariusze wykonali szereg istotnych czynności, a przede wszystkim zabezpieczyli dokument jak również przesłuchali świadków. Zebrany do sprawy materiał dowodowy dał uzasadniona podstawę do przedstawienia kobiecie zarzutu przerobienia i posłużenia się przerobionym dokumentem. 

Jak wynika z akt śledztwa kobieta przyznała się do zarzucanego czynu.                                      

Policjanci przypominają, że takie zachowanie zgodnie z § 1 art. 270 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku Kodeksu karnego, stanowi przestępstwo – „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony