Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 34-latek wpadł w ręce Policji podczas kontroli drogowej. Na domiar złego posiadał przy sobie narkotyki

Data publikacji 07.03.2024

Policjanci każdego dnia wykonują kontrole drogowe podczas, których zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących lub możliwość kierowania pojazdu pod wpływem narkotyków. Niestety pomimo ciągłych akcji i apeli w dalszym ciągu za kierownicę siadają kierowcy, którym obce są konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. 34-latek, który kierował osobowym Citroenem zatrzymany do kontroli drogowej. W pojeździe, którym kierował policjanci ujawnili woreczek wraz z zawartością w postaci krystalicznej substancji (metamfetamina). Na domiar złego dość szybko wyszło na jaw, że 34-latek od pewnego czasu postanowieniem sądu poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności.

W miniony czwartek 29 lutego 2024 roku policjanci Komisariatu Policji w Leśnej prowadzili wzmożone kontrole drogowe na terenie gminy. W toku prowadzonych czynności w nocy z 29 lutego na 1 marca policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Renault Twingo, którego styl jazdy zostawiał wiele do życzenia.

Widocznie zaskoczony kontrolą drogową kierowca zachowywał się nerwowo, przy formowaniu swoich wypowiedzi nie był w stanie zachować logicznego ciągu wydarzeń. Na tej podstawie mundurowi postanowili sprawdzić jego samochód i przeprowadzili kontrolę osobistą. Tym sposobem na podłodze pojazdu pod fotelem pasażera mundurowi ujawnili woreczek strunowy, a wewnątrz krystaliczną substancję. Wykonane na miejscu badanie potwierdziło, że ujawniona substancja to nic innego jak metamfetamina w ilości 8 porcji handlowych.

Z racji tego, że mężczyzna mógł prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem. Niestety urządzenie wykazało wynik pozytywny. Jednak to nie koniec problemów mężczyzny.

W toku prowadzonych czynności dane mężczyzny zostały sprawdzone w policyjnych systemach. Dość szybko okazało się, że 34-latek od pewnego zarządzeniem sądu jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 34-latek usłyszał stosowny zarzut. Natomiast jeżeli przeprowadzone badania przez laboratorium kryminalistyczne potwierdzą, że mężczyzna kierował samochód osobowy pod wpływem narkotyków, wtedy musi dodatkowo liczyć się z kolejnymi konsekwencjami.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony