Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty – apelujemy o bezpieczną jazdę i rozwagę!

Data publikacji 11.03.2024

Niestety do tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną niedzielę (10 marca) w Oławie na ul. Ofiar Katynia. W zdarzeniu brał udział motocyklista oraz jego pasażer. Jak ustalono 36-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i na łuku stracił panowanie nad pojazdem, następnie uderzył w krawężnik. W wyniku doznanych obrażeń motocyklista poniósł śmierć, a pasażer został przetransportowany do szpitala. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał stosownych uprawnień. Bez względu więc na to, jaki środek transportu wybierzemy, na drodze zawsze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem. Wszyscy chcemy przecież tego samego - bezpiecznie dojechać do celu!

W minioną niedzielę 10 marca przed godzina 12: 00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Z treści zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doszło na ul. Ofiar Katynia, a motocyklista oraz jego pasażer leżą nieprzytomni na przyległym do ulicy trawniku. Niestety zadysponowany na miejsce zdarzenia patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie.

W toku prowadzonych czynności przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynikało, że motocyklista poruszał się odcinkiem drogi powiatowej nr 1572D od strony ulicy 3 Maja w kierunku Ścinawy. Jak ustalono 36-latek kierując motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, następnie najechał na krawężnik tym samym doprowadził do przewrócenia motocykla. W wyniku uderzenia w drzewo mężczyzna doznał rozległych obrażeń.

Niestety pomimo natychmiastowo podjętej reanimacji 36-letni motocyklista zmarł. Podróżujący z nim pasażer niezwłocznie z miejsca zdarzenia został przetransportowany do szpitala celem udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej. W toku prowadzonych czynności ustalono, że 36-latek (mieszkaniec powiatu oławskiego) nie posiadał stosownych uprawnień. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonane zostały oględziny.

Chociaż sezon motocyklowy nie został oficjalnie rozpoczęty na dolnośląskich drogach widać miłośników jednośladów. Z tego powodu apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę oraz wzajemny szacunek i bezpieczną jazdę. W przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocyklista posiada mniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony