Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla seryjnego złodzieja, który okradał metodą na tzw. klamkę

Na dwa miesiące został tymczasowo aresztowany mieszkaniec Legnicy, który w ciągu ostatniego miesiąca wielokrotnie dokonywał kradzieży metodą „na klamkę”. Mężczyzna tym razem wybrał się na łowy do powiatu kłodzkiego, gdzie okradał pensjonaty. 30-latek łącznie usłyszał 14 zarzutów w tzw. recydywie. Starty, jakie spowodował swoim zuchwałym zachowaniem, wynoszą 50 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Historia tego mężczyzny kroczącego przestępczą ścieżką swój początek miała w Legnicy. Niespełna dwa tygodnie temu policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali mężczyznę, który w różnych częściach miasta na terenie Legnicy korzystał z nieuwagi właścicieli niezamkniętych mieszkań, pomieszczeń biurowych oraz kancelarii parafialnych i kradł pozostawiona na wierzchu najbardziej wartościowe przedmioty. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami powiedział, że i tak będzie kradł, bo potrzebuje pieniędzy, a to jest jego stałe źródło dochodu.

Wówczas zatrzymany mężczyzna usłyszał 8 zarzutów kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Pomimo zastosowanych środków zapobiegawczych wydanych przez prokuratora, mężczyzna za nic miał przepisy prawa. Chwilę, po wyjściu z policyjnego aresztu, dokonał kolejnych kradzieży. Mieszkaniec Legnicy wybrał się na łowy do powiatu kłodzkiego i tam okradał pensjonaty. Po kilku dniach i tam został zatrzymany.

30-latek łącznie usłyszał 13 zarzutów kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach tzw. recydywy. Wartość strat, jakie poniosły osoby pokrzywdzone, wynoszą 50 tysięcy złotych.

Z uwagi na zuchwałość działania 30-letniego mieszkańca Legnicy prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do mieszkańców o zamykanie za sobą drzwi do klatek schodowych, mieszkań, domów lub innych pomieszczeń na klucz, by w ten sposób nie stwarzać okazji złodziejom.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • Złote łańcuszki leżące na stole
  • Małe metalowe pudełko na klucz
  • Złote puchary

Powrót na górę strony