Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Lubania zabezpieczyli środki do prania

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zabezpieczyli najprawdopodobniej podrobione żele do prania znanej firmy. Wstępną wartość płynów mundurowi wycenili na kwotę nie mniejszą niż 32 tysiące złotych. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu lubańskiego zajmującego się wprowadzaniem na rynek podrobionego żelu do prania. Na podstawie ekspertyzy jednego z żeli zakupionego przez portal internetowy, biegły wykazał, że jego skład znacząco odbiega od oryginału. Z uwagi na podejrzenie popełniane przestępstwa mundurowi zabezpieczyli łącznie 359 butelek żelu do prania o wartości za jedno opakowanie nie mniejszej niż 90 złotych.

Realizacja sprawy w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową w Lubaniu została przeprowadzona przez policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą lubańskiej jednostki Policji. Podejrzany usłyszał już zarzut naruszenia przepisów prawa własności przemysłowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w przypadku potwierdzenia, że pozostałe zabezpieczone artykuły są podrobione, mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

  • Proszki do prania
  • Policjanci sprawdzają skradzione proszki do prania
  • proszki do prania

Film Kryminalni z Lubania zabezpieczyli środki do prania

Opis filmu: opis filmu w załączeniu

Pobierz plik Kryminalni z Lubania zabezpieczyli środki do prania (format mp4 - rozmiar 26.94 MB)

Powrót na górę strony