Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doprowadził do pożaru na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Trzymiesięczny areszt zastosował lubiński sąd wobec zatrzymanego przez policjantów wydziału prewencji 41-latka, który najpierw groził sąsiadom, a następnie podpalił ich drzwi od mieszkań. Lubinianin spowodował straty o łącznej wysokości ponad 100 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu wobec 41-letniego mieszkańca Lubina, który został zatrzymany przez policjantów wydziału prewencji bezpośrednio po tym, jak podpalił drzwi do mieszkania sąsiadów.

O pożarze budynku wielorodzinnego lubińscy mundurowi zostali powiadomieni w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na jednej z ulic paliła się klatka schodowa na wysokości pierwszego piętra.

Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że doszło do podpalenia drzwi wejściowych do jednego z mieszkań, gdzie szybko rozprzestrzeniający się ogień strawił m.in. futrynę, stojący w pobliżu wózek dziecięcy oraz część przedpokoju mieszkania. Dodatkowo doszło do uszkodzenia drzwi sąsiedniego mieszkania, instalacji elektrycznej i domofonowej na klatce schodowej oraz osmolenia ścian i stolarki okiennej.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali w pobliżu bloku sprawcę podpalenia. Jak się okazało zatrzymany 41-latek miał również w tym dniu odgrażać się sąsiadom.

Szybka reakcja właściciela mieszkania, który usłyszał trzaskający ogień zapobiegła tragedii.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia na łączną kwotę ponad 100 tysięcy złotych na szkodę osób pokrzywdzonych i spółdzielni mieszkaniowej. Teraz w areszcie podpalacz będzie czekał na rozprawę sądową oraz wyrok, za co grozić mu może kara do 5 lat więzienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Film Doprowadził do pożaru na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Opis filmu: opis w załączonym pliku

Pobierz plik Doprowadził do pożaru na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Trafił na trzy miesiące do aresztu (format mp4 - rozmiar 27.3 MB)

Powrót na górę strony