Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W piątek 15 marca policyjna zbiórka krwi

Data publikacji 13.03.2024

15 marca w godzinach 9:00 – 13:00 zapraszamy na pl. Muzealny 16 na zbiórkę krwi. Mając na uwadze duże braki krwi w RCKiK przyda się każda jej ilość i każda grupa. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewni bardzo miły personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

Już w piątek kolejna akcja oddawania krwi przez policjantów. Pomagają na co dzień, obsługują tragiczne w skutkach wypadki, widzą, jak cennym darem jest krew, dlatego dzielą się z innymi. Chronić i służyć to nie tylko hasło służby, ale też sposób na życie i tak jak w przypadku oddawania krwi – na ratowanie czyjegoś życia.

Choćby ktoś dysponował najnowocześniejszym laboratorium, nie potrafimy obecnie wytworzyć syntetycznej krwi. Jej jedynym źródłem jest drugi człowiek. Nie ma zamienników, nie ma innej drogi. Dlatego o krwi mówi się, że jest to najcenniejszy płyn. Nie może być wyprodukowany, musi być przekazany w darze przez zdrowego dawcę.

15 marca w godzinach 9:00 – 13:00 przy pl. Muzealnym 16 I p. odbędzie się policyjna zbiórka. Kto nie zdąży, tradycyjnie krew może oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9.

Akcja poboru krwi ma na celu niesienie pomocy najmłodszym pacjentom, dlatego też pobór będzie realizowany na hasło: „NA RATUNEK DLA DZIECI Z KLINKI ONKOLOGII I HEMATOLOGII DZIECIĘCEJ USK WE WROCŁAWIU – PRZYLĄDEK NADZIEI”.

Kilka pierwszych kroków dla osób chcących oddać krew:

  • dobrze się wyśpij, abyś był w pełni wypoczęty,
  • zarezerwuj sobie około 1 godziny na całą procedurę,
  • koniecznie zjedz lekki posiłek, unikaj pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu,
  • pij dużo soków owocowych i wody- przed oddaniem krwi unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku,
  • jeżeli wybierasz się oddać krew pierwszy raz, zabierz ze sobą towarzysza, poczujesz się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej,
  • weź dowód tożsamości i jeżeli posiadasz - legitymację honorowego dawcy krwi.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony