Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 500 uczniów wzięło udział w spotkaniu z policyjnym profilaktykiem

Doświadczony funkcjonariusz Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kolejny raz spotkał się z młodzieżą, aby rozmawiać o zagrożeniach w sieci. Tematem prelekcji było także zjawisko tzw. hejtu i konsekwencje społeczne oraz prawne tego typu zachowań. W spotkaniu zorganizowanym we wrocławskim Multikinie w jednym z pasaży handlowych udział wzięło blisko pół tysiąca uczniów szkół średnich, a zakończyło się ono projekcją filmu „Nerve”.

Dzięki podjętej współpracy pomiędzy wrocławskim Multikinem a Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu odbywają się m.in. różnego rodzaju spotkania o charakterze profilaktycznym, których tematami jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. W ten wtorek tuż przed seansem filmowym funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu nadkom. Paweł Zalewski przeprowadził prelekcję z młodzieżą szkolną, aby przekazać najważniejsze informacje o zjawisku hejtu oraz zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Podczas spotkania funkcjonariusz uświadamiał uczniów, że każdy może stać się ofiarą hejtera bez względu na wiek, płeć, wygląd czy ubiór. Zapytał, dlaczego niektórzy hejtują? Czy zdają sobie sprawę, że osoby małoletnie, które doświadczają agresywnych komentarzy lub gróźb karalnych, bardzo często nie radzą sobie z taką ilością agresji i przemocy psychicznej? Zwrócił także uwagę, że następstwem tych zachowań, mogą być poważne zaburzenia osobowości, fobii, depresji oraz prób samobójczych, za które również hejtujący są odpowiedzialni.

Wskazał, że ważne jest to, aby na każdy hejt stanowczo reagować, a zarazem nie bać się poprosić o wsparcie lub pomoc rodziców, opiekunów, pedagogów lub funkcjonariuszy Policji.

Udział w spotkaniu wzięło blisko pół tysiąca uczniów szkół średnich, a zakończyło się ono projekcją filmu „Nerve”.

Tego typu działania odbywać się będą teraz cyklicznie.

Sekcja Prasowa KWP Wrocław

  • Policjant przemawia do młodzieży siedzącej w sali kinowej
  • młodzież siedząca w sali kinowej słucha przemowy policjanta
  • spotkanie z młodzieżą
  • policjant mówi do mikrofonu
  • Młodzież siedząca w sali kinowej
  • Policjant mówi do siedzącej w sali kinowej młodzieży
Powrót na górę strony