Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pod wpływem narkotyków i swoją jazdę zakończył na przydrożnym słupie

Data publikacji 15.03.2024

Kierujący dostawczym fiatem zakończył swoją brawurową jazdę na słupie oświetleniowym. Podczas kontroli okazało się, że 55- latek znajduje się pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec Leszna w najbliższym czasie za swoje nieodpowiedzialne zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

12 marca 2024 roku Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację, że w Szczytnikach nad Kaczawą doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali w to miejsce, ustalili, że 55-letni mężczyzna, kierując dostawczym fiatem, nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny z oświetleniem ulicznym. W wyniku tego zdarzenia słup złamał się i zerwał linie energetyczne.

Policjanci przebadali kierującego alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie. Jednak podczas wykonywanych czynności mundurowi zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny. 55-latek był bardzo pobudzony, mówił szybko i w niezrozumiały sposób. Z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, policjanci wykonali test narkotykowy. Jego wynik nie pozostawiał wątpliwości – mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających z grupy amfetamina/metamfetamina.

W związku z powyższym mundurowi zatrzymali 55-latkowi elektrycznie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na uszkodzenia powstałe na skutek zdarzenia.

Przypominamy, że jazda pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ale to nie wszystko, ponieważ od 14 marca obowiązują nowe przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu oraz w przypadku jazdy pod wpływem środków odurzających.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony