Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miała blisko 4 promile i opiekowała się małym dzieckiem

Data publikacji 20.03.2024

W Nowej Rudzie policjanci interweniowali wobec kobiety, która będąc w stanie upojenia alkoholowego opiekowała się 3,5-letnią córką. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Przekazane została pod opiekę innych członków rodziny. Teraz materiały w tej sprawie trafią do sądu, a funkcjonariusze ustalą, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie otrzymali zgłoszenie od kuratora rodzinnego, iż podczas wizytacji u jego podopiecznych, zastał nietrzeźwą matkę małego dziecka. Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie kompletnie pijana 34 – latka miała opiekować się swoją 3,5-letnią córką. Nieodpowiedzialna matka nie była w stanie utrzymać równowagi. W pomieszczeniu obok na kuchence smażyło się mięso na głębokim tłuszczu. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie  stanu trzeźwości kobiety, które  wykazało 3,9  promila alkoholu!

Nawiązali też kontakt z ojcem dziecka, którego nie było w tym czasie w domu. Ten też okazał się nietrzeźwy, dlatego małoletnia została oddana pod opiekę dalszej rodziny. Ustalono, że kobieta ma już ograniczone prawa rodzicielskie. Teraz materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Kłodzku. Ponadto policjanci sprawdzą, czy 34-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które być może są świadkami albo podejrzewają, że dzieciom dzieje się krzywda, o powiadamianie służb pomocowych. Zgłoszenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad najmłodszymi mogą nie tylko zapobiec tragedii, ale będą bardzo pomocne w podjęciu koniecznych działań opiekuńczych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony