Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia z włamań do domu oraz pensjonatu. Sprawca odpowie za przestępstwa przed sądem

Data publikacji 22.03.2024

Policjanci z komisariatu w Karpaczu zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem. Mężczyzna tylko w tym miesiącu włamał się do budynku jednorodzinnego i do pensjonatu. Jego łupem padło mienie o wartości około 23 tysięcy złotych. Część skradzionych fantów policjanci odzyskali. Sprawcom grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Karpaczu zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna tylko w marcu dopuścił się w Karpaczu dwóch przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna włamał się do pomieszczenia gastronomicznego nieczynnego pensjonatu i ukradł piec konwekcyjno –parowy o wartości 5 tysięcy złotych. W trakcie czynności mundurowi ustali, że udział w tym włamaniu brał również jego 42-letni kolega, który również został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Ponadto pierwszy z mężczyzn pod nieobecność właścicielki włamał się do jej domu, skąd ukradł biżuterię o wartości blisko 18 tysięcy złotych.

Pokrzywdzeni o przestępstwach na ich szkodę powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii, którą mężczyzna ukrył w swoim samochodzie samochodzie.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, by odzyskać pozostałe mienie.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinspektor Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony