Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubisz szybką jazdę? Pewnie się kiedyś spotkamy

Pomimo apeli zachęcających do rozsądnej i bezpiecznej jazdy stale znajdują się kierowcy, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim odpowiedzialność. Niestety widząc tragiczne skutki wypadków drogowych często potwierdza się powiedzenie, że pośpiech jest złym doradzą. Trzy miesiące bez prawa jazdy czeka kilku kierowców, którzy zostali w ostatnich dniach zatrzymani przez legnicką drogówkę. Jechali z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Pamiętaj, że prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Jak szybko rośnie wskazówka Twojego prędkościomierza tak szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją.

W ostatnim czasie funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali kierowców, którzy zbagatelizowali obowiązujące ograniczenie prędkości w terenie zabudowanie. Do wszystkich ujawnionych wykroczeń w ruchu drogowym doszło na terenie Legnicy. W toku prowadzonych czynności ustalono, że kierowcy poruszali się z prędkością przekraczającą 100 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom, którym nadal obce są zasady bezpiecznego poruszania się w terenie zabudowanym zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z przyjętym taryfikatorem poza wysoką kwotą mandatu na konto kierowców wpłynęło 13 punktów karnych.

Policjanci mają nadzieję, że najbliższe 3 miesiące bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi nakłoni kierowców do refleksji i ostrożniejszej jazdy zgodnej.

Od początku roku policjanci za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, zatrzymali już blisko 20 praw jazdy.  Dlatego żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów, czy po prostu brakiem ostrożności. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Pośpiech do pracy, do dentysty czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka?

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony