Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli ponad 300 czekoladowych jajek niespodzianek, które wcześniej ukradli ze sklepu

Złotoryjscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 24 i 33, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli ponad 300 czekoladowych jajek z lokalnego marketu. Sprawcy długo nie nacieszyli się łupem, ponieważ część jajek niespodzianek zgubili a część zniszczyli podczas ucieczki. O losie zatrzymanych będzie decydował sąd. Jeden z nich będzie odpowiadał za to przestępstwo w warunkach tzw. recydywy.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie miasta Złotoryja. Z ustaleń policjantów wynika, że do placówki wszedł młody mężczyzna, który od razu skierował się w stronę regału z czekoladowymi jajkami. Chwycił rękoma kilka opakowań zbiorczych z zawartością ponad 300 jajek i nie płacąc wybiegł ze sklepu. Sprawca nie działał sam. Pomagał mu inny mężczyzna, który nie wszedł do sklepu ale czekał przed placówką, po to żeby otworzyć automatyczne drzwi i umożliwić ucieczkę koledze. Na powyższą sytuację zareagowała jedna z pracownic sklepu, która pobiegła za sprawcami. Nie udało jej się ująć sprawców lecz jak się okazało, mężczyźni długo nie nacieszyli się łupem. W trakcie ucieczki część jajek wypadła z opakowań na ziemię, a reszta uległa zniszczeniu w momencie, kiedy jeden ze sprawców potknął się i upadł na ziemię.

Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 1500 złotych a sprawą ustalenia personaliów sprawców i ich zatrzymaniem zajęli się złotoryjscy policjanci. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego wytypowali dwóch mieszkańców Złotoryi, a współpraca z dzielnicowym pozwoliła na ustalenie miejsca, w którym przebywali. Jeden z mężczyzn został zatrzymany po pościgu pieszym na terenie miasta, a drugi ukrywał się w piwnicy.

Mężczyźni po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zostali przesłuchani, po czym zostały im przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży mienia, za które odpowiedzą przed sądem. Za ten czyn przepisy przewidują karę do 5 lat więzienia. W przypadku 24-latka kara może być wyższa, ponieważ był uprzednio karany za podobne przestępstwa.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

  • czekoladowe jaka niespodzianki
  • Mężczyzna  w kajdankach siedzący na krześle
  • Mężczyzna w czerwonej bluzie z kajdankami na rękach stojący  przy drzwiach
Powrót na górę strony