Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do hali magazynowej, przygotowali do wyniesienia przedmioty wartościowe. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do hali magazynowej położonej w południowej części Wałbrzycha. Na miejscu policjanci zastali sprawców 45-letniego mężczyznę oraz 38-letnią kobietę (mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego), którzy posiłkowali się ucieczką w kierunku pobliskiego kompleksu leśnego. Jednak całe starania na nic. Sprawcy dość szybko trafili w ręce policjantów. W toku prowadzonych czynności stróże prawa na terenie hali ujawnili przedmioty wartościowe, które zostały przygotowane do wyniesienia. Teraz sprawcy odpowiedzą przed sądem, a za popełnione czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Na domiar złego w toku prowadzonych czynności stróże prawa ustalili, że 38-latka od pewnego czasu jest osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (24 marca) około godziny 23: 45 do policjantów wałbrzyskiej komendy dotarło zgłoszenie z treści, którego wynikało, że w centrum miasta przy ul. Dąbrowieckiej wewnątrz hali magazynowej znajdują się dwie osoby. Z zachowania wskazanych osób wynika, że chcą dokonać kradzieży, co potwierdziła analiza monitoringu przeprowadzona przez właściciela obiektu. Na tej podstawie policjanci udali się we wskazane w zgłoszeniu miejsce celem wykonania niezbędnych ustaleń, a w uzasadnionym przypadku zatrzymania sprawców.

W analogicznym czasie właściciel obiektu na podstawie analizy monitoringu potwierdził, że osoby wskazane w zgłoszeniu dokonały również uszkodzenia drzwi wejściowych. Na tej podstawie mężczyzna postanowił wraz z policjantami udał się na miejsce.

Przybyli na miejsce policjanci na terenie obiektu dostrzegli sprawców, którzy posiłkowali się ucieczką pieszą w kierunku pobliskiego kompleksu leśnego. Jednak całe starania na nic. Dość szybko 45-letni mężczyzna oraz 38-letnia kobieta trafili w ręce stróżów prawa. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcy tuż przez ucieczką na terenie obiektu przygotowali do wyniesienia przedmioty wartościowe. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli służące do popełnienia przestępstwa narzędzia.

Teraz boguszowianie odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania oboje przyznali się do popełnionego przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

To nie był jednak koniec problemów  zatrzymanej 38-latki. W toku prowadzonych czynności sprawdzenie danych kobiety w policyjnych systemach potwierdziło, że od pewnego czasu decyzją sądu jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane uprzednio czyn. Na tej podtsawie 38-latka została doprowadzona do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższych kilka miesięcy.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • drzwi do hali magazynowej
  • zniszczone po włamaniu drzwi do hali magazynowej
  • skradzione narzędzia: piła, śrubokręt
Powrót na górę strony