Bieżące informacje

Policjanci w mieszkaniu znaleźli znaczną ilość narkotyków oraz broń z amunicją

Data publikacji 26.03.2024

Dzielnicowi podczas codziennej służby podejmują wiele interwencji na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach rozpoznania rejonu służbowego mundurowi ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kłodzkiego może w miejscu zamieszkania posiadać narkotyki. Przypuszczenia mundurowych okazały się trafione. W mieszkaniu 42-latka funkcjonariusze ujawnili środki odurzające oraz broń. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Broń z amunicją zabezpieczono i przekazano do ekspertyzy.

Bardzo dobre rozpoznanie terenu przez dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku pozwoliło na zatrzymanie 42-letniego mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstw.

Podczas kontroli miejsca zamieszkania policjanci ujawnili na stoliku susz roślinny oraz biały proszek. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 270 porcji handlowych narkotyków. Ponadto podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze w szafie znaleźli pistolet gazowy oraz 21 sztuk amunicji. Broń z amunicją została  zabezpieczona, a następnie przekazana do laboratorium kryminalistycznego celem przeprowadzenia badań.

42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz broni  i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony