Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci i celnicy bezwzględni w walce z nielegalnym hazardem. Kolejny punkt zlikwidowany

Data publikacji 27.03.2024

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zlikwidowania kolejnego nielegalnego punktu do gier hazardowych i zabezpieczenia sprzętu używanego do tego procederu. Podczas działań zatrzymano dwie osoby, u których w czasie sprawdzenia policjanci znaleźli pistolet gazowy, amunicję, narkotyki, woreczki strunowe oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków.

Legniccy policjanci ustalili, że w Prochowicach znajduję się lokal, w którym odbywają się gry hazardowe. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że w pomieszczeniu miało znajdować się kilka automatów do gier, na które wymagana jest specjalna koncesja. Policjanci komendy miejskiej w Legnicy oraz funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zaplanowali wspólną akcje, aby zlikwidować kolejny działający na terenie powiatu legnickiego punkt prowadzący nielegalną działalność hazardową.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Prochowic i zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych wraz ze znajdującą się w kasetach automatów gotówką. Ponadto podczas sprawdzenia mężczyzn oraz pomieszczeń, w lokalu policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet gazowy, amunicję, narkotyki, woreczki strunowe oraz łyżeczkę i wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków.

37-letni mieszkaniec Prochowic usłyszał zarzut urządzania i prowadzenia gier o charakterze losowym w celach komercyjnych, bez wymaganego zezwolenia. Natomiast 49-letni prochowiczanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu oraz zapowiadają kontynuację takich działań. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

  • zabezpieczone automaty do gier hazardowych
  • zabezpieczone automaty do gier hazardowych
  • zabezpieczone automaty do gier hazardowych
Powrót na górę strony