Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód. Sprawca trafił w ręce policji

Data publikacji 27.03.2024

Skuteczne działania złotoryjskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 26-latka, który ukradł samochód. Dzięki szybkim, a co ważniejsze skutecznym działaniom samochód został odzyskany i przekazany właścicielowi. Swój czyn tłumaczył tym, że nie miał czym dostać się do aktualnego miejsca pobytu. Zebrany do sprawy materiał dowody pozwolił przedstawić sprawcy dwa zarzuty. Za swój czyn 26-latek odpowie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W trakcie wykonywania czynności służbowych dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że w Złotoryi przy ul. Legnickiej doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Volkswagen. Zadysponowany na miejsce patrol niestety potwierdził otrzymane zgłoszenie. Jak ustalili na miejscu mundurowi, pokrzywdzony mieszkaniec powiatu złotoryjskiego zaparkował swój pojazd w obrębie sklepu gdzie przyjechał na zakupy. Niestety ze względu na pośpiech i roztargnienie mężczyzna pojazd zostawił otwarty, a na domiar złego w stacyjce zostawił kluczyk. Kiedy już po dłuższej chwili wyszedł z pobliskiego sklepu, na parkingu nie było już samochodu.

Na podstawie otrzymanego zgłoszenia złotoryjscy policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu. W toku prowadzonych czynności za pośrednictwem strony internetowej jednostki został opublikowany komunikat informujący o kradzieży wskazanego pojazdu.

I tak na podstawie ustaleń własnych policjanci wytypowali sprawcę kradzieży. W analogicznym czasie przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziła rozmowa telefoniczna, którą przeprowadził dyżurny z osobą zgłaszającą. Z treści samej rozmowy wynikało, że skradziony pojazd widziany był na terenie pobliskiego powiatu legnickiego.

W wyniku podjętych niezwłocznie czynności pojazd został odzyskany, a następnie przekazany właścicielowi. Jednak na tym działania stróżów prawa się nie zakończyły gdyż stale prowadzone były czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy czynu.

I tak przeprowadzone ustalenia jak po sznurku zaprowadziły policjantów do mężczyzny, który od pewnego czasu bez zgody właściciela zajmował opuszczony budynek na terenie powiatu legnickiego. Skrupulatne, a co ważniejsze skuteczne działania stróżów prawa doprowadziły do zatrzymania 26-latka. W toku prowadzonych czynności w związku z popełnionym czynem mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Podczas czynności dowodowych mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia. Jak wynika z akt śledztwa sprawca wykorzystując nieuwagę właściciela dokonał kradzieży pojazdy gdyż jak stwierdził nie miał się czym dostać do aktualnego miejsca pobytu. Zebrany do sprawy materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-latkowi dwa zarzuty. Teraz za swój czyn sprawca odpowie przed sądem, a grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w rozpowszechnieniu komunikatu o skradzionym aucie oraz wszelkie informacje przekazywane do dyżurnego jednostki, który przyczyniły się do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony