Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

121 km/h w obszarze zabudowanym to stanowczo za dużo. Nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 27.03.2024

Szybką i nieodpowiedzialną jazdę kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat w kwocie 2500 złotych, a do jego konta dopisano 15 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, który poruszał się z nadmierną prędkością. W Bykowie na „pięćdziesiątce” mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara w tym dniu, jaką otrzymał nieodpowiedzialny kierowca. Został również nałożony na niego mandat w wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Dolnośląscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością w obszarze zabudowanym stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników dróg. Nie ma przyzwolenia na łamanie przepisów ruchu drogowego, a każdy, kto w sposób lekceważący podejdzie do obowiązującego prawa, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.

mł.asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony