Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg dolnośląskich policjantów za kierującym mercedesem

Wiele na sumieniu miał kierujący limuzyną niemieckiego producenta, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna w trakcie pościgu stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu. Na miejscu został zatrzymany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, którzy zaczęli wyjaśniać przyczyny takiego właśnie lekkomyślnego zachowania kierującego.

Dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, posiadanie narkotyków, niezatrzymanie do kontroli drogowej, uszkodzenie dwóch pojazdów w tym radiowozu -  za te czyny odpowie 29-letni mężczyzna, wobec którego interweniowali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu.

Wszystko zaczęło na parkingu pod jednym z centrów handlowych w zachodniej części Wrocławia, gdzie policjanci wydali siedzącemu za kierownicą mercedesa mężczyźnie polecenie do zatrzymania się i wylegitymowania. Kierujący jednak zlekceważył je, chcąc za wszelką cenę uniknąć spotkania z funkcjonariuszami i podjął próbę ucieczki. Podczas swojej nieodpowiedzialnej jazdy wrzucał przez okno pojazdu woreczki foliowe, jak się później okazało, zawierające środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego wjechał do rowu. To właśnie tam został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów. Jakby naruszeń obowiązujących przepisów było mało, sprawdzenie 29-latka w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że jest poszukiwany przez wałbrzyską prokuraturę.

Prowadzony przez niego mercedes trafił na parking strzeżony, a 29-latek do policyjnego aresztu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Samochód osobowy w rowie
  • Samochód osobowy w rowie
  • Samochód osobowy w rowie
  • Samochód osobowy w rowie
  • Narkotyki
  • Samochód osobowy w rowie

Film Pościg

Opis filmu: Opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Pościg (format mp4 - rozmiar 21.74 MB)

Powrót na górę strony